Перелік дисциплін


Для першого ( бакалаврського) рівня вищої освіти

Вступ до фаху та основи професійного розвитку. Навчальна дисципліна знайомить здобувачів з основами майбутньої спеціальності та особливостями професійної підготовки кваліфікованих бакалаврів у сфері фінансів, банківської справи та страхування, формує у здобувачів комплексне розуміння системи взаємозв’язків у фінансовій системі країни та у сферах професійної діяльності фінансистів, допомагає визначити місце фахівця – економіста-фінансиста у розвитку фінансів, банківської справи та страхування.
 
Євроінтеграція та розвиток фінансів. Навчальна дисципліна формує у здобувачів вищої освіти систему знань про основні тенденції та проблеми у сфері європейської соціальної та фінансової політики, особливості європейської соціальної та фінансової інтеграції, моделі соціального та фінансового партнерства; дозволяє оволодіти навичками порівняльного аналізу та використання отриманих знань в практичній діяльності.
 
Тренінг-курс «Цифрові технології у фінансах» Навчальна дисципліна формує у здобувачів базові знання з теорії та практики цифровізації у фінансовій сфері, знайомить із сучасними методами, інструментами і підходами у сфері діджиталізації фінансів.
 
Університетська освіта (вибіркова). Навчальна дисципліна готує здобувачів вищої освіти до навчання в закладі вищої освіти відповідно до сучасних інтеграційних процесів у національній та міжнародній освіті.
 
Ефективні професійні комунікації (вибіркова) Навчальна дисципліна формує у здобувачів основних понять і категорій мови як засобу професійної комунікації у міжкультурному середовищі; оволодіння успішно долати міжкультурні непорозуміння та конфліктні ситуації; сприяння формування соціокультурного компоненту у професійній діяльності.
 
Гроші та кредит. Навчальна дисципліна формує у майбутніх фінансистів комплексне уявлення про сучасні аспекти готівково-грошового обігу та кредитування, знайомить із закономірностями функціонування грошей і грошового ринку, банків і банківської системи, дозволяє сформувати систему знань про економічну політику держави взагалі і грошово-кредитну політику Національного банку України зокрема.
 
Фінанси. Навчальна дисципліна знайомить здобувачів із сукупністю фінансових відносин, які опосередковують розподіл і перерозподіл вартості валового внутрішнього продукту на макро- , мезо- і мікрорівнях. Ці знання необхідні майбутньому фахівцеві, щоб об'єктивно оцінювати економічні процеси, які відбуваються в суспільстві, розуміти сутність і тенденції розвитку фінансових відносин та їх особливості у сфері державних фінансів і фінансів господарських одиниць, уміти розробляти й вирішувати актуальні питання теорії і практики розбудови фінансової політики держави. 
 
Професійна етика (вибіркова).  Навчальна дисципліна  формує у здобувачів вищої освіти необхідні для майбутньої професійної діяльності теоретичні знання про сутність, структуру функціональної заданості етикету в організації й упорядкуванні соціальних й професійних зв'язків, колективних й індивідуальних видів поведінки.
 
Фінансовий потенціал організації виробництва (вибіркова). Навчальна дисципліна дозволяє здобувачами вищої освіти отримати базові знання та набути практичні навички формування та використання фінансового потенціалу підприємства.
 
Євроінтеграція та розвиток фінансів (вибіркова).  Навчальна дисципліна формує у здобувачів вищої освіти систему знань про основні тенденції та проблеми у сфері європейської соціальної та фінансової політики, особливості європейської соціальної та фінансової інтеграції, моделі соціального та фінансового партнерства; дозволяє оволодіти навичками порівняльного аналізу та використання отриманих знань в практичній діяльності.
 
Менеджмент персоналу у сфері фінансів. Навчальна дисципліна  формує у здобувачів вищої освіти системні знання теорії і практики управління персоналом, що дають змогу майбутнім фахівцям розробляти та здійснювати кадрову політику у фінансових установах, добирати та розміщувати персонал, ефективно здійснювати його оцінювання та навчання, забезпечувати цілеспрямоване використання персоналу фінансових установ.
 
Ринок цінних паперів (вибіркова). Навчальна дисципліна  формує у здобувачів знання про цінні папери, порядок мобілізації, розподілу і перерозподілу фінансових ресурсів у різних секторах ринку цінних паперів, надає системну інформацію про функціонування вітчизняного, зарубіжних та міжнародних фондових ринків.
 
Біржова діяльність (вибіркова). Навчальна дисципліна  спрямована на вивчення діяльності сучасних міжнародних ф’ючерсних бірж, методів котирування біржових цін на основні біржові товари та фінансові інструменти, опанування технологіями укладання біржових спекулятивних та хеджевих угод, системи маржової торгівлі, прийомами та методами фундаментального та технічного аналізу біржових цін та курсів.
 
Ринок фінансових послуг (вибіркова). Навчальна дисципліна  спрямована на формування у здобквачів теоретичних знань та вироблення практичних навичок щодо взаємозв’язків між джерелами формування фінансових ресурсів та їх використанням, функціонування фінансових інструментів, суті фінансового посередництва, особливостей обігу різних видів фінансових інструментів, видів, форм і методів регулювання фінансового ринку. 
 
Грошово-кредитні системи. Навчальна дисципліна формує у здобувачів теоретичні та прикладні знання про грошово-кредитні системи різних країн, знайомить й прищеплює навички застосування інструментарію комплексного дослідження і порівняльного аналізу грошово-кредитних систем країн світу.
 
Страхування. Навчальна дисципліна   формує у здобувачів вищої освіти систему теоретичних знань, умінь та навичок, необхідних для застосування в професійній діяльності пов’язаній зі страховим захистом майнових інтересів юридичних і фізичних осіб на випадок настання ризикових ситуацій, а також з організацією страхового ринку і страхових компаній.
 
Оцінювання майна (вибіркова). Навчальна дисципліна  формує у здобувачів вищої освіти систему знань, умінь та навичок, необхідних для застосування в професійній оціночній діяльності (визначення вартості майна та майнових прав різними методичними підходами; алгоритму оцінювання об’єктів різних форм власності).
 
Ціноутворення (вибіркова). Навчальна дисципліна  допомагає здобувачам вищої освіти освоїти базові поняття і методи ціноутворення, виробити вміння поєднувати теоретичні знання із практичними навичками формування цін на товари та послуги.
 
Податкові системи зарубіжних країн (вибіркова). Навчальна дисципліна формує у здобувачів вищої освіти систему теоретичних та практичних знань щодо особливостей податкових систем у різних країнах світу з різною економічною спрямованістю (командно-адміністративною або ринковою), а також щодо організації та функціонування податкових систем держав світу в межах їх податкової політики.
 
Фінансове право. Навчальна дисципліна  дозволяє здобувачам вищої освіти опанувати механізм виникнення, зміни та припинення фінансово-правових відносин, а також нормативно-правове забезпечення у сфері публічних фінансів, формування правової свідомості та правової культури, вдосконалення навичок використання теоретичного і нормативно-правового матеріалу при вирішенні практичних завдань забезпечення необхідних умов функціонування підприємств, установ та організацій різних форм власності та господарювання.
 
Інформаційні системи і технології у фінансах. Навчальна  дисципліна формує у здобувачів системи знань застосування сучасних інформаційних технологій, а також вивчення організації й методології автоматизованого розв’язання комплексів фінансових задач з урахуванням сучасної практики фінансової діяльності в різних галузях економіки та фінансових структурах.
 
Банківська система. Навчальна дисципліна формує у здобувачів вищої освіти систему знань щодо сутності та змісту формування ефективної банківської системи, що є однією з головних проблем сучасного етапу економічного розвитку та отримання ними базової підготовки у сфері банківської справи, формування комплексу теоретичних знань з питань функціонування комерційних банків та їхніх послуг, вивчення особливостей роботи центрального банку як головної складової банківської системи, оволодіння методологічними основами здійснення основних операцій банків і організації взаємовідносин комерційних банків з клієнтами, вміння використовувати та адаптувати отримані знання для розв’язання конкретних виробничих ситуацій.
 
Фінанси підприємств. Навчальна дисципліна дозволяє набути та закріпити практичні навички  формування та використання фінансових ресурсів у процесі фінансово-господарської діяльності підприємства, вміння майбутніх фахівців вправно орієнтуватися та приймати відповідні управлінські рішення щодо фінансування суб’єктів підприємницької діяльності в рамках, визначених в Україні нормами фінансового законодавства.
 
Інвестування. Навчальна дисципліна  дозволяє здобувачам вищої освіти оволодіти системою знань із теорії, методології й методики аналізу фінансових і реальних інвестиційних вкладень, а також закріплення отриманих знань у процесі розв’язання практичних завдань і господарських ситуацій.
 
Аналіз інвестиційних проєктів (вибіркова). Навчальна дисципліна  формує у здобувачів вищої освіти системне уявлення про інструментарій інвестиційного аналізу. Дозволяє здобувачам проводити аналіз інвестиційної  привабливості,  формування та ефективності використання інвестиційних ресурсів.   
 
Податкова система. Навчальна дисципліна направлена на формування у здобувачів системи теоретичних знань і практичних навичок щодо фінансових відносин, пов’язаних з примусовим відчуженням і перерозподілом частини вартості валового внутрішнього продукту з метою формування загальнодержавного фонду грошових ресурсів, а також актуальних проблем нарахування та стягнення податків та зборів.
 
Бюджетна система. Навчальна дисципліна  формує у здобувачів вищої освіти сучасне мислення та базові знання стосовно організації і функціонування бюджетної системи, дозволяє набути уміння та сформувати фахові компетентності з питань розвитку бюджетної системи  та проведення бюджетної політики.
 
Аналіз банківської діяльності. Навчальна дисципліна  формує у здобувачів вищої освіти знання про систему показників, організацію й аналіз банківської діяльності та виявлення резервів її покращення.
 
Фінансовий аналіз та звітність. Навчальна дисципліна  дозволяє здобувачам вищої освіти опанувати теоретичні основи проведення фінансового аналізу, формує систему фундаментальних знань, вмінь та компетентностей з аналітичної роботи в сфері фінансової діяльності.
 
Банківські операції (вибіркова). Навчальна дисципліна  дозволяє здобувачам опанувати сучасні науково-методичної основи здійснення банківських операцій і засвоєння особливостей, форм, методів та принципів ïх реалізації. 
Соціальне страхування (вибіркова). Навчальна дисципліна  формує у здобувачів вищої освіти систему знань, умінь та навичок, необхідних для застосування в професійній діяльності пов’язаній з організацією та фінансовим забезпеченням соціального страхування.
 
Фінанси соціальної сфери (вибіркова). Навчальна дисципліна  дозволяє здобувачам вищої освіти поглибити знання про сутність і роль фінансів соціальної сфери в економічному і соціальному розвитку держави, порядок формування та використання фондів фінансових ресурсів, що забезпечують функціонування установ соціального сектору, особливості розвитку фінансових відносин у сфері фінансів соціальної сфери.
 
Фінансовий ринок. Навчальна дисципліна  розкриває теоретичні і практичні основи розвитку та функціонування фінансового ринку як підсистеми фінансових відносин.
 
Страхові послуги. Навчальна дисципліна  формує у здобувачів вищої освіти систему фундаментальних знань про основні сучасні страхові продукти, що використовуються в різних галузях страхування і пропонуються страховиками для юридичних та фізичних осіб з метою надання страхового захисту, а також вивчення механізму їх надання.
 
Ефективні професійні  комунікації. Навчальна дисципліна  формує у здобувачів основних понять і категорій мови як засобу професійної комунікації у міжкультурному середовищі; оволодіння успішно долати міжкультурні непорозуміння та конфліктні ситуації; сприяння формування соціокультурного компоненту у професійній діяльності.
 
Місцеві фінанси (вибіркова). Навчальна дисципліна  дозволяє здобувачам вищої освіти поглибити знання про сутність і роль місцевих фінансів в економічному і соціальному розвитку адміністративно-територіальних утворень, порядок формування та використання фондів фінансових ресурсів, що забезпечують функціонування органів місцевого самоврядування, особливості розвитку фінансових відносин у сфері фінансів господарських одиниць комунальної форми власності.
 
Публічні фінанси (вибіркова). Навчальна дисципліна  дає можливість здобувачам засвоїти теоретичні знання та сформувати професійні компетентності щодо використання методів та інструментарію управління публічними фінансами.