Магістр


Для другого ( магістерського) рівня вищої освіти

Поведінкові фінанси (професійної підготовки). Навчальна дисципліна дозволяє здобувачам набути спеціалізовані знання та фахові компетенції щодо прийняття управлінських рішень в умовах ризиків і невизначеності, сформовані на основі знань поведінкових упереджень економічних суб’єктів у процесі управління особистими, корпоративними та публічними фінансами.

Фінансовий менеджмент (професійної підготовки). Навчальна дисципліна спрямована на формування спеціалізованих комплексних знань та навичок з управління фінансами підприємства шляхом вивчення методів фінансового планування, аналізу та контролю за грошовими потоками, прибутком, інвестиціями та активами. Здобувачі ознайомляться з теоретичними основами фінансового менеджменту, принципами антикризового управління та інструментами для прийняття управлінських рішень у фінансовій сфері. Завдяки цьому курсу здобувачі зможуть приймати обґрунтовані фінансові рішення та ефективно управляти фінансовими ресурсами підприємств.

Управління публічними фінансами (професійної підготовки). Навчальна дисципліна формує у здобувачів спеціалізовані вміння та навички щодо управління публічними фінансами як складової системи регулювання соціально-економічного розвитку країни та адміністративно-територіальних одиниць, визначення напрямків розвитку методів управління публічними фінансами в рамках бюджетної та податкової систем, формування кваліфікованого і науково-обґрунтованого висновку при прийнятті фінансових управлінських рішень у сфері публічних фінансів, які відображають діяльність фінансових інституцій державних та місцевих органів влади.

Інформаційно-аналітичне забезпечення управління фінансами (професійної підготовки). Навчальна дисципліна формує у майбутніх фахівців спеціалізовані навички, вміння та комплексне уявлення про організацію і функціонування інформаційних систем та інструментів аналізу даних для їх використання в управлінні фінансами, банківській справі, страхуванні та на фондовому ринку, дозволяє відпрацювати вміння обробляти та використовувати інформаційні технології в процесі управління.

Методологія фінансових наукових досліджень (професійної підготовки). Навчальна дисципліна надає здобувачам спеціалізовані концептуальні знання про методологію та загальні методи наукового дослідження, дозволяє виробити вміння щодо проведення аналізу, синтезу та прогнозування у процесі прийняття управлінських рішень у сфері фінансів, банківської справи,  страхування та фондового ринку, дає змогу розвитку практичних навичок щодо здійснення наукового дослідження та імплементації його результатів в процесі підготовки наукових публікацій та кваліфікаційної роботи.

Банківський менеджмент (професійної підготовки). Навчальна дисципліна орієнтована на формування у здобувачів спеціалізованих навичок, вмінь та компетенцій, необхідних для ефективного управління банківськими установами в сучасних умовах. Вона охоплює ключові аспекти організації та функціонування банківської діяльності, зокрема: управління активами та пасивами, ризиками, капіталом та ліквідністю; планування в банківській сфері, аналіз ефективності банківських операцій та розробка управлінських рішень. Дисципліна передбачає дослідження впливу макроекономічних факторів на банківську діяльність та аналіз міжнародних стандартів управління. По завершенню курсу здобувачі здобудуть навички прийняття рішень у складних ринкових умовах, що сприятиме розвитку їх управлінських здібностей у банківській сфері.

Страховий менеджмент (професійної підготовки). Навчальна дисципліна формує у здобувачів вищої освіти спеціалізований комплекс знань з підготовки та реалізації управлінських рішень, що забезпечують раціональне формування й використання потенціалу страхових компаній і гармонізацію фінансових інтересів споживачів страхових послуг, власників і персоналу страхових компаній, посередників та держави.

Інструменти та стратегії на фондовому ринку (професійної підготовки). Навчальна дисципліна спрямована на отримання спеціалізованих концептуальних знань і поглиблене вивчення сучасних фінансових інструментів та стратегій, які використовуються на фондовому ринку. Вона охоплює аналіз акцій, облігацій, похідних фінансових інструментів, а також інноваційних технологій, таких як FinTech та блокчейн. Особлива увага приділяється розробці та реалізації інвестиційних стратегій (зростання, доходності та диверсифікації). Після завершення курсу здобувачі зможуть ефективно застосовувати набуті знання для прийняття інвестиційних рішень та управління портфелями на фінансових ринках.

Фінансова математика (вибіркова). Навчальна дисципліна формує у майбутніх фахівців спеціалізовані навички та вміння кількісного аналізу фінансових операцій та ухвалення ефективних управлінських рішень у сфері фінансів. Основна увага приділяється вивченню вартості грошей у часі, нарощенню та дисконтуванню коштів, аналізу грошових потоків, методам оцінки інвестиційних проектів, розрахунку кредитних виплат і аналізу вартості цінних паперів. Курс забезпечує практичні знання для прийняття оптимальних фінансових рішень та управління фінансовими активами підприємств, враховуючи ризики та дохідність.

Портфельне інвестування (вибіркова). Навчальна дисципліна формує у майбутніх фінансистів спеціалізовані концептуальні знання про методику та сучасний інструментарій управління інвестиційним портфелем та вміння щодо аналізу і прогнозування у процесі прийняття інвестиційних рішень, визначення методів управління ризиками інвестиційного портфеля і специфіки формування та управління інвестиційним портфелем банківських та інших фінансових установ.

Актуарні розрахунки (вибіркова). Навчальна дисципліна надає здобувачам спеціалізовані комплексні знання  з теорії і практики розрахунку тарифних ставок як основи діяльності страхової компанії та формування страхових резервів для забезпечення стійкості операцій з ризикових та накопичувальних видів страхування.

Фінансовий інжиніринг (вибіркова). Навчальна дисципліна формує у майбутніх фахівців спеціалізовані навички, вміння та комплексне уявлення про сучасні фінансові інновації, процес реалізації фінансового інжинірингу в банках, страхуванні та фондовому ринку; дозволяє виробити вміння щодо управління інвестиціями та здатність до оцінювання ризику, пошуку шляхів вирішення фінансових проблем через використання традиційних або створення нових фінансових інструментів.

Фінансове забезпечення сталого розвитку (вибіркова). Дисципліна надає здобувачам спеціалізовані знання про сучасні методи, засоби та інструменти фінансового управління з метою підвищення рівня сталого розвитку держави, регіону, галузі, конкретного суб’єкта господарювання. Спрямована на отримання здобувачами компетентностей щодо сутності, цілей, принципів та завдань формування фінансових засад та моделей сталого розвитку держави, регіону, галузі, конкретного суб’єкта господарювання в умовах інноваційного розвитку національної економіки.