Удосконалюємо свої знання в Зимовій школі економістів-міжнародників «Україна - ЄС: кроки до вступу. Інтеграція аграрного сектору у європейський і глобальний економічний простір»
Науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування економічного факультету Центральноукраїнського національного технічного університету долучились в якості слухачів до Зимової школи економістів-міжнародників «Україна - ЄС: кроки до вступу. Інтеграція аграрного сектору у європейський і глобальний економічний простір», яка проходила з 20 по 26 лютого 2025 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування МОН України за організаційної підтримки Всеукраїнської асоціації економістів-міжнародників.
Програма школи охоплювала низку важливих тем, пов’язаних із процесом євроінтеграції України, зокрема інтеграцією аграрного сектору до європейського та глобального ринків. Перший день був присвячений питанням європейської інтеграції України в умовах воєнного стану. Учасники мали змогу прослухати лекції на теми викликів для сільського господарства України у процесі євроінтеграції та особливостей українсько-європейських економічних відносин у аграрній сфері.
Другий день був зосереджений на можливостях розширення експорту української агропродукції до країн ЄС та інтеграції на європейський ринок. Обговорювалися досягнення у партнерстві з європейськими країнами, сучасні тренди в аграрному секторі та можливості використання міжнародного досвіду для розвитку галузі. Відбулася панельна дискусія щодо європейських програм фінансування аграрного сектору.
Третій день був присвячений інвестиціям та інноваційним проєктам в аграрній сфері. Учасники прослухали лекції про програми фінансування аграрних інновацій у ЄС та можливості інвестування від міжнародних організацій, зокрема ФАО. Крім того, відбувся тренінг із проєктної діяльності Запорізької ТПП щодо співпраці з європейськими та міжнародними інституціями.
Четвертий день охоплював глобальні виклики для аграрного сектору у XXI столітті, обговорювалися можливості вільної торгівлі для України та перспективи розвитку сільського малого бізнесу через агротуризм та креативні підходи. Також слухачам були представлені лекції щодо регулювання продажу продуктів харчування в ЄС.
Заключний, п'ятий день, завершився круглим столом, присвяченим трансформації підходів до підготовки фахівців з міжнародної економіки в умовах сучасних глобальних викликів. Після виконання тестових завдань учасники отримали сертифікати про участь у Зимовій школі.
Участь у Зимовій школі надала науково-педагогічним працівникам можливість поглибити знання у сфері євроінтеграційних процесів в аграрному секторі, ознайомитися з новітніми практиками та інструментами для розвитку галузі, а також долучитися до обговорень актуальних викликів та перспектив для України у процесі вступу до ЄС.